RNCF2512BKE59K0
Mfr.Part #
RNCF2512BKE59K0
Description
RES 59K OHM 0.1% 1/2W 2512
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
59kOhm