RNCF2512BKE562R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE562R
Description
RES 562 OHM 0.1% 3/4W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
562Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm