RNCF2512BKE510K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE510K
Description
RES 510K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
510kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BKE510K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 510kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C