RNCF2512BKE4R70
Mfr.Part #
RNCF2512BKE4R70
Description
RES 4.7 OHM 0.1% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.7ohm
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BKE4R70
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.7Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C