RNCF2512BKE4K87
Mfr.Part #
RNCF2512BKE4K87
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
4.87kOhm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
PRECISION
Datasheets
RNCF2512BKE4K87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C