RNCF2512BKE4K70
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2512BKE4K70
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Series :
RNCF
Resistance :
4.7kOhm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
PRECISION
Factory Lead Time :
12 Weeks
Working Voltage :
150V