RNCF2512BKE4K64
Mfr.Part #
RNCF2512BKE4K64
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.64kOhm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W