RNCF2512BKE4K32
Mfr.Part #
RNCF2512BKE4K32
Description
RES 4.32K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Resistance :
4.32kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BKE4K32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C