RNCF2512BKE4K30
Mfr.Part #
RNCF2512BKE4K30
Description
RES 4.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
4.3kOhm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512BKE4K30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C