RNCF2512BKE4K22
Mfr.Part #
RNCF2512BKE4K22
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.22kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C