RNCF2512BKE4K12
Mfr.Part #
RNCF2512BKE4K12
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.12kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C