RNCF2512BKE49R9
Mfr.Part #
RNCF2512BKE49R9
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1W 2512
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
49.9Ohm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BKE49R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 49.9Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C