RNCF2512BKE48R7
Mfr.Part #
RNCF2512BKE48R7
Description
RES 48.7 OHM 0.1% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
48.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BKE48R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 48.7Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C