RNCF2512BKE46K4
Mfr.Part #
RNCF2512BKE46K4
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
2512 (6432 Metric)
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
46.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W