RNCF2512BKE453K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE453K
Description
RES 453K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
453kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W