RNCF2512BKE44R2
Mfr.Part #
RNCF2512BKE44R2
Description
RES 44.2 OHM 0.1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
44.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RNCF2512BKE44R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 44.2Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C