RNCF2512BKE432R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE432R
Description
RES 432 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
432Ohm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm