RNCF2512BKE41K2
Mfr.Part #
RNCF2512BKE41K2
Description
RES 41.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packing Method :
TR, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
41.2kOhm