RNCF2512BKE40R2
Mfr.Part #
RNCF2512BKE40R2
Description
RES 40.2 OHM 0.1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
40.2Ohm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
1W