RNCF2512BKE40K2
Mfr.Part #
RNCF2512BKE40K2
Description
RES 40.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Working Voltage :
150V