RNCF2512BKE3K74
Mfr.Part #
RNCF2512BKE3K74
Description
RES 3.74K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
3.74kOhm
RNCF
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BKE3K74
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.74kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C