RNCF2512BKE374R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE374R
Description
RES 374 OHM 0.1% 3/4W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
374Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Datasheets
RNCF2512BKE374R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 374Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C