RNCF2512BKE36K0
Mfr.Part #
RNCF2512BKE36K0
Description
RES 36K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
36kOhm
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BKE36K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 36kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C