RNCF2512BKE348K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE348K
Description
RES 348K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
348kOhm
Power Rating :
500mW
12 Weeks
Datasheets
RNCF2512BKE348K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 348kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C