RNCF2512BKE33K2
Mfr.Part #
RNCF2512BKE33K2
Description
RES 33.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
33.2kOhm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512BKE33K2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 33.2kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C