RNCF2512BKE2M87
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2M87
Description
RES 2.87M OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
2.87MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNCF2512BKE2M87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.87MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C