RNCF2512BKE2M80
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2M80
Description
RES 2.8M OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.8MOhm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RNCF2512BKE2M80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.8MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C