RNCF2512BKE2M40
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2M40
Description
RES 2.4M OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
2.4MOhm
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BKE2M40
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.4MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C