RNCF2512BKE2M21
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2M21
Description
RES 2.21M OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.21MOhm
Datasheets
RNCF2512BKE2M21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.21MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C