RNCF2512BKE2M15
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2M15
Description
RES 2.15M OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Series :
RNCF
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
PRECISION
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.15MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512BKE2M15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.15MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C