RNCF2512BKE2M10
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2M10
Description
RES 2.1M OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.1MOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Thin Film
Series :
RNCF
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C