RNCF2512BKE2M05
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2M05
Description
RES 2.05M OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Series :
RNCF
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.05MOhm
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2512BKE2M05
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.05MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C