RNCF2512BKE2K94
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2K94
Description
RES 2.94K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
2.94kOhm