RNCF2512BKE2K87
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2K87
Description
RES 2.87K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
2.87kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W