RNCF2512BKE2K43
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2K43
Description
RES 2.43K OHM 0.1% 1/2W 2512
PRECISION
Mounting Feature :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
2.43kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512BKE2K43
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 2.43kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C