RNCF2512BKE2K37
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2K37
Description
RES 2.37K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.37kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C