RNCF2512BKE2K10
Mfr.Part #
RNCF2512BKE2K10
Description
RES 2.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C