RNCF2512BKE29R4
Mfr.Part #
RNCF2512BKE29R4
Description
RES 29.4 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
29.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2512BKE29R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 29.4Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C