RNCF2512BKE29K4
Mfr.Part #
RNCF2512BKE29K4
Description
RES 29.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
29.4kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Mount :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2512BKE29K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 29.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C