RNCF2512BKE28R7
Mfr.Part #
RNCF2512BKE28R7
Description
RES 28.7 OHM 0.1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
28.7Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W