RNCF2512BKE287K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE287K
Description
RES 287K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
287kOhms
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RNCF2512BKE287K
RNCF Series, Thin Film, 287kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C