RNCF2512BKE280K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE280K
Description
RES 280K OHM 0.1% 1/2W 2512
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
AEC-Q200
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
280kOhm
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512BKE280K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 280kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C