RNCF2512BKE27K0
Mfr.Part #
RNCF2512BKE27K0
Description
RES 27K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
PRECISION
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
27kOhm
2
Datasheets
RNCF2512BKE27K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 27kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C