RNCF2512BKE267R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE267R
Description
RES 267 OHM 0.1% 3/4W 2512
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
267Ohm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BKE267R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 267Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C