RNCF2512BKE25K5
Mfr.Part #
RNCF2512BKE25K5
Description
RES 25.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
25.5kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BKE25K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 25.5kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C