RNCF2512BKE24K9
Mfr.Part #
RNCF2512BKE24K9
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
24.9kohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512BKE24K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 24.9kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C