RNCF2512BKE249R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE249R
Description
RES 249 OHM 0.1% 3/4W 2512
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
249Ohm
12 Weeks
Datasheets
RNCF2512BKE249R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 249Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C