RNCF2512BKE220R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE220R
Description
RES 220 OHM 0.1% 3/4W 2512
Resistance :
220Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BKE220R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 220Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C