RNCF2512BKE210R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE210R
Description
RES 210 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
210Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm