RNCF2512BKE20K0
Mfr.Part #
RNCF2512BKE20K0
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Resistance :
20kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W